Hello world!
۲۷/۰۶/۱۳۹۸
تمرین کاهش خروجی ها
تمرین کاهش خروجی ها
۲۷/۰۶/۱۳۹۸

تمرین تهیه لیست تفریح

تمرین تهیه لیست تفریح

 

در این مطلب از مجموعه مقالات تمرینات بهبود روابط زوجین به تمرینی با نام تهیه لیست تفریح می پردازیم که در ادامه نحوه انجام این تمرین را شرح می دهیم. این تمرین بدین منظور طراحی شده است تا پیوند عاطفی شما و همسرتان را عمیق تر کرده و احساس امنیت و لذت شما را افزایش دهد.


شیوه اجرای تمرین

  • لیست های جداگانه ای از فعالیت های تفریحی و مهیجی که دوست دارید به همراه همسرتان انجام دهید تهیه کنید بخصوص فعالیتهایی را که مستلزم تماس چشمی ، فیزیکی و یا همکاری مشترک و خوشایند است را بنویسد مانند : بازی کردن با هم ، دوش گرفتن با هم ، روابط جنسی ، ماساژ دادن ، کشتی گرفتن ، مچ انداختن ، دوچرخه سواری ، آبتنی کردن ، و ...
  • اکنون لیست و فهرستی را که هر یک نوشته اید با یکدیگر مبادله کنید
  • فهرست مشترکی از هر دو لیست تهیه کنید
  • فهرست مشترک را نزد خود نگه دارید و یا در جای مناسب در معرض دید قرار دهید
  • با یکدیگر توافق کنید که در روزهای آینده یک یا چند مورد از آنها را به تدریج انجام دهید
  • تمام سعی خود را به این معطوف کنید که آنها را انجام دهید حتی اگر رابطه شما اندکی سرد است

تمامی تمرینات ذکر شده در مقالات تمرینات بهبود روابط زوجین در صورتی موثر خواهند بود که طرفین سعی در بهبود رابطه داشته باشند و در انجام هرچه بهتر تمرینات همکاری کنند. این نکته قابل ذکر است که گاهی شدت اختلافات زوجین و مشکلات آنها در حدی است که این تمرینات به تنهایی نمی توانند کارساز باشند و اکیداً توصیه می شود که در کنار انجام این تمرینات زوجین به یک زوج درمانگر خوب و باتجربه مراجعه کنند.
شما می توانید به منظور آشنایی با زوج درمانی و نکات مهمی که در زمینه زوج درمانی لازم است بدانید مقاله زوج درمانی را مطالعه کنید.

نویسنده: عبدالحسین مولا

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *